2013 m. rugsėjo 8 d., sekmadienis

Klasikinis masažas

KLASIKINIS VISO KŪNO MASAŽAS

Klasikinis viso kūno masažas dažnai vadinamas gydomuoju ne be priežasties. Gydomieji masažai rekomenduojami sėdimą darbą dirbantiems žmonėms, profilaktiškai, esant raumenų ir sąnarių sąstingiui, sergant stuburo ir sąnarių, širdies ir kraujagyslių,  centrinės ir periferinės nervų sistemos ligomis, taip pat sergant vidaus ligų, kvėpavimo sistemos, virškinimo organų, urologinėmis, ginekologinėmis ligomis, po operacijų, taip pat įvairių ligų profilaktikai. Estetinėje medicinoje, klasikinis masažas taikomas siekiant panaikinti riebalines – baltymines sankaupas. Sporto medicinoje masažas rekomenduojamas tiek profilaktiškai, tiek po traumų. Gydomasis masažas pagerina sutrikusios vietos kraujotaką ir funkcionalumą, t.y., pašalina skausmą ir raumenų nuovargį, įtampą, pagerina kraujotaką ir medžiagų apykaitą, naikina spazmus, atkuria sąnarių judrumą. Net trumpas masažas atstato organizmą, pašalina pieno rūgštį iš raumenų, didina audinių tonusą ir elastingumą.
Profesionaliai atlikto masažo poveikis raumenims, sąnariams, raiščiams, sausgyslėms kur kas didesnis nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Masažuojant suminkštėja randai, sąaugos po operacijų. Masažas sustiprina sausgysles bei raiščius, pagerina sąnarinės kapsulės mitybą, sąnarių paslankumą, pašalina iš sąnarių nereikalingą druskų kiekį ir atitolina uždegiminius procesus.
Masažas  didina raumenų elastingumą, suaktyvina medžiagų apykaita juose, pašalina trigerius, didina tonusą, gerina susitraukimo funkcijas. Masažuojant kūną mažėja pavojus atsirasti raumeninei atrofijai. Masažas gerina raumenų darbingumą, bei jų atsistatymą po krūvių, nes pašalinamas nuovargis, įtempimas ir pieno rūgštis. Masažas teigiamai įtakoja vykstančius fiziko-cheminius procesus  raumenyse, gerindamas deguonies ir įvairių cukrų tiekimą raumeninėms skaiduloms.
Taip pat masažas veikia kraujotakos ir limfos sistemas. Klasikinio viso kūno masažo metu atliekami judesiai yra akcentuojami iš periferijos į centrą, limfos tekėjimo kryptimi, dėl to pagreitėja kraujotaka ir limfotaka. Masažas itin rekomenduojamas žmonėms, turintiems žemą kraujospūdį. Veikdamas kraujotaką, masažas visų pirma veikia odos kapiliarų tinklą,  iššaukdamas jame kapiliarinę hiperemiją. Kapiliarams išsiplėtus, pagreitinamas kraujo pritekėjimas arterijomis ir palengvinamas jo nutekėjimas venomis, taip didinamas masažuojamos vietos aprūpinimas krauju. Dėl šios priežasties, prieš masažą buvusi suglebusi ir apvytusi oda po masažo tampa rausvesnė, stangresnė ir elastingesnė, todėl odos atsparumas mechaniniams ir temperatūriniams poveikiams kur kas didesnis.
Masažo metu suaktyvintos limfos tekėjimo, sumažėja audinių pabrinkimas. Masažas dirgina visą limfos sistemą pagreitindamas ne tik jos tėkmę, bet ir padidindamas organizmo tonusą. Suaktyvinus limfos tekėjimą mažėja audinių pabrinkimas, nes limfa atlieka detoksikacijos, drenažo funkcijas. Užsiteršus limfai dažniau sergama infekcinėmis ligomis.
Masažo poveikis nervų sistemai. Masažas veikia tiek periferinę, tiek centrinę nervų sistemas. Poveikio kryptis priklauso nuo pasirinktos masažavimo technikos, nuo jos dozavimo (intensyvumo, atlikimo trukmės). Kai kuriomis masažavimo technikomis (trynimu, vibracija) keičiant atlikimo jėgą, o taip pat ir trukmę, galima reguliuoti odos jautrumą skausminiams dirgikliams, o taip pat gerinti judesio ir jutiminių nervų  pralaidumą. Aferentinių impulsų sustiprėjimas, masažo  metu bei po jo, stimuliuoja įvairius  nervinius centrus. Masažo sujudinta nervų sistemą, padeda spręsti miego sutrikimus, padidėja darbingumas. Profesionalus masažuotojas atsižvelgdamas į kliento problemas naudoja atitinkamą metodiką. Kaklo C7 slankstelio masažavimas vibracija ar dilgsnojimu stimuliuoja širdies refleksą, sutraukiantį miokardą, o juosmeninių 1 ir 2 slankstelių vibracinis poveikis iššaukia hiperemiją mažajame dubenyje. Profesionalaus masažuotojo parinkta reikiama technika padeda pasiekti akivaizdžių teigiamų sveikatos pokyčių. Profesionalus masažas suteikiamas ne tik atsipalaidavimą, nes masažo metu raumenys negamina pieno rūgšties ir kitų organinių rūgščių, bet taip pat sumažėja skausmas, pagerėja savijauta, dujų apykaita, aktyvinami arba slopinami refleksai.
Masažas labiausiai veikia odą su joje išsidėsčiusiomis riebalinėmis ir prakaito liaukomis, kraujo indais ir nervinėmis galūnėmis
Masažuojant mechaniškai pašalinami visi ant odos esantys nereikalingi kiekiai apmirusiojo epidermio, prakaito ir riebalų, sekreto likučiai. Būtent dėl šio masažo poveikio  pagerėja odos kvėpavimas, suaktyvėja prakaito ir riebalinių liaukų veikla, išsiplečia kapiliarai, pakyla odos temperatūra, taip suaktyvinamos visos cheminės reakcijos, pagreitėja audinių oksidacija, difuzija ir medžiagų apykaita audiniuose, pagerėja odos elastingumas ir oda įgyja imunitetą išorės veiksniams.
Akivaizdu, kad pirminis masažo poveikis jaučiamas oda. Masažo metu glostant, trinant ir kitaip veikiant odą gerinama vietinė medžiagų apykaitą odoje, kuri yra vienas iš geriausiu pasyvių viso organizmo medžiagų apykaitos gerinimo stimulų. Šis veiksnys labai svarbu, nes kaip žinia, pagal vandens, anglies dvideginio ir mineralinių medžiagų apykaitą oda tik truputį nusileidžia kepenims ir raumenims. Taigi masažas netiesiogiai veikia poodinio riebalinio sluoksnio sumažėjimą. Masažo kursas stipriai paveikia medžiagų apykaitą, bei suaktyvina vandens, druskų pasišalinimą iš organizmo. Po masažo padidėjęs hemoglobino ir eritrocitų (Eritrocitų pagrindinė funkcija yra išnešioti deguonį pro visą organizmą, tad jie yra susijungę su deguonį pririšančiu baltymu – hemoglobinu) kiekis bei aktyviau išskiriamas anglies dvideginis padeda įveikti miego sutrikimus, energijos stoką bei odos problemas.
Klasikinio viso kūno masažo metu įvairiais rankiniais būdais veikiamos skirtingos kūno sritys. Priklausomai nuo kliento būklės, masažuotojo įvertinimo, nusiskundimų, pritaikoma masažo technika, intensyvumas, būdai, masažo kurso programa ir pan. Todėl, siekiant maksimalaus rezultato, rekomenduojama masažo kursą lankyti pas vieną masažo specialistą. Klasikinio masažo metu masažuojama kaklo, nugaros, stuburo, juosmens kryžkaulio sritys, taip pat apatinės galūnės. Tačiau, kaip minėta anksčiau, priklausomai nuo kliento būklės masažo eiga ir technika gali būti modifikuojama, pritaikoma individualiai.
Klasikinį viso kūno masažą rekomenduojame esant ar sergant:
  • širdies ir kraujagyslių ligomis: išeminė širdies liga, po miokardo infarkto, miokardo distrofija, infekciniai alerginiai miokarditai, širdies ydos, arterijų ir venų ligos ir kt.;
  • kvėpavimo organų ligomis: bronchitai, bronchinė astma remisijos stadijoje ir kt.;
  • atramos-judėjimo aparato ligos ir traumos: distrofiniai procesai sąnariuose, stuburo ligos, sutrenkimai, raiščių ir raumenų patempimai, plokščiapadystė, laikysenos defektai ir kt.;
  • centrinės nervų sistemos ligos ir traumos: nervų sistemos traumos, spąstiniai ir vangūs paralyžiai. I ir II laipsnio cerebrinė aterosklerozė, cerebrinis paralyžius ir kt.;
  • periferinės nervų sistemos ligos ir traumos: radikulitai, Parkinsono liga ir kt.;
  • lėtinės virškinimo organų ligos: gastritai, opinė liga, kepenų ir tulžies pūslės ligos ir kt.;
  • odos ligos: plaukuotosios galvos dalies seborėja, psoriazė, neurodermitas ir kiti;
  • medžiagų apykaitos sutrikimai: nutukimas, diabetas, podagra;
  • Masažas rekomenduojamas ir sutrikus miegui, galvos skausmų gydymui, esant padidintam jautrumui, lytiniam silpnumui ir kitais atvejais.
Masažo atlikti nerekomenduojame kai:
  • venų arba arterijų uždegimai, trombozė, varikozinis venų išsiplėtimas, periferinių kraujagyslių aterosklerozė;
  • hipertoninės ir hipotoninės krizės;
  • aukšta temperatūra, ūmus uždegimas;
  • nėštumas, mėnesinių metu;
  • įvairios odos, nagų, plaukuotosios dalies grybelinės, infekcinės ar nežinomos kilmės ligos; pūlingi procesai (nepriklausomai nuo jų lokalizacijos);
  • limfinių liaukų, limfagyslių uždegimai;
  • alergija, esant hemoraginiams ar kitiems išbėrimams;
  • onkologinės ligos;
  • aktyvi tuberkuliozės forma bei venerinės ligos;
  • kraujo arba širdies nepakankamumas;
  • pilvo ertmės organų ligos.

2013 m. rugpjūčio 12 d., pirmadienis


Medaus masažas
Medus-unikali gamtos dovana,tai gyvybės eleksyras,kupinas vitaminų ir mikroelementų.Pagal savo sudėtį artimas žmogaus plazmos sudėčiai.
Medus-naturalus antibiotikas.Natūralūs vitaminai,esantys meduje,lengviau įsisavinami.Antimikrobinė priemonė,nuo seno dedamas ant žaizdų greitesniam gijimui ir išsivalymui.
Turi nepakartojamą energetinę sudėtį,rekomenduojamas kaip stiprinantis vaistas nusilpus organizmui.Medaus masažas atstoja viso kūno pilingą.Oda tampa švari ,švelni,prisotinta deguonimi ir meduje esančiomis vertingomis maistinėmis medžiagomis.Medaus masažas-refleksepijos atmaina.Gydomasis medaus ir masažo derinys padeda išlaikyti gerą formą stresų ir perkrovų metu.Šio masažo tikslas -energetinių kanalų valymas,pagalba esant stuburo bei sąnarių sutrikimams gydyti. Masažas  padeda žmonėms jaustis aktyviems,fiziškai sustiprėjusiems,bei sumažina ligų tikimybę.Po šio masažo visame kūne jaučiama maloni šiluma.Gilūs  masažuotojo judesiai ir medaus tąsumas saktyvina kraujotaką,tuo pagerindamas audinių bei vidaus organų aprūpinimą deguonimi ir reikalingomis  medžiagomis.Medus turi daugiau nei 300 aktyvių biologinių vienetų,fruktozės,gliukozės,sacharozės,proteinų,mineralinių junginių,aromatinių medžiagų,obuolių,citrinų,vyno rūgščių.Meduje gausu mikro ir makro elementų,taip pat vitaminų,folio rūgšties.Medaus masažas ypač tinka šaltuoju metų laiku kaip profilaktinė priemonė prieš plaučių ligas,bronchitą,norint sustiprinti imuninę sistemą,celiulito mažinimui,nugaros ir sąnarių skausmams mažinti.
 

2013 m. rugpjūčio 11 d., sekmadienis

Degančios žvakutės galia

Fito žvakių procedūra ausims

Neisivaizduoju kaip galima gyventi dėl menkiausio nieko ryjant tabletes.Fito žvakių procedūra ausism naudojama esant klausos,ausų,gerklės,nosies negalavimams,galvos skausmams,migrenai,galvos svaigimui.Fito žvakės veikia raminančiai,pagerina miegą,turi antistresini poveikį,nuima galvos raumenų ir kraujagyslių spazmus.Natūralus sveikatinimo būdas pagrįstas ausies giluminiu išvalymu yra neskausmingas ir malonus.Profilaktiškai naudojamas vieną kartą per mėn.esant susirgimams kas 2dienas 10 dienų,esant chroniškiems susirgimams mėnesį po du kartus per savaitę.Esant reikalui kursą galima pakartoti po 10 dienų.Žvakės daromos iš bičių vaško,yra pieštuko dydžio vamzdelis,korpusas padarytas iš drobelės išmirkytos bičių pikyje.Drobelė susukama i vamzdelį,kurio viduje yra maždaug 10cm ilgio folijos gabalėlis.Procedūros metu vyksta organizmo valymas.Susitvarko ne tik ausų bėdos,kurtumas,prasivalo ašarų latakai.Žvakės padeda,kai žmogus pastoviai girdi triukšmą,kai užgulusi nosis,sunku kvėpuoti.Po procedūtos susireguliuoja kraujo spaudimas,praeina migrena,dingsta nervingumas,pagerėja miegas.Procedūros poveikis trunka 48val.Vienam reikia daugiau sensų kitam mažiau.Tai priklauso nuo organizmo gebėjimo susidoroti su bėdomis.Žvakės veikia ,,kamino,,principu-degdama žvakė sukuria vakuumą ausyje ir i paviršių ištraukia įvairius nešvarumus,toksinus,bei kitas kenksmingas medžiagas.Žvakės sklindanti šiluma padeda įveikti įtampą ir atpalaiduoja,stimuliuoja energijos apytaką,maloniai ramina ir nuima įtampą,turi antistresinį poveikį,nuima galvos raumenų ir kraujagyslių spazmus. Degdama žvakė padeda sulyginti spaudimą,esantį galvoje ir ausyse,palengvina peršalimo,sinusito,gripo,įvairių uždegimų simptomus,sumažina galvos svaigimą,spengimą ausyse.

  


2013 m. liepos 31 d., trečiadienis

UNIKALU IR TOBULA...

Masažas žolelių pagalvėlėmis

Veidui,rankoms,kojoms...

Kompreso,taškinio masažo,aromaterapijos ir šilumos terapijos principais paremtas masažas žolelių pagalvėlemis sušildo ir atpalaiduoja raumenis,giliai ir švelniai veikia giluminius odos sluoksnius,skatindamas kraujotaką,reguliuodamas odos balansą,mažindamas smulkias raukšleles,atgaivindamas skaistindamas odą.Masažinių pagalvėlių sudėtyje naudojamas žolelių mišinys padeda pašalinti šlakus ir toksinus,minkština ir maitina odą,mažina skausmo ir tempimo pojūtį,padeda išlaikyti odos stangrumą ir elastingumą.Masažuojant veidą,rankas,kojas šiomis pagalvėlėmis oda taps skaisti,lygi ir sveika.Karštis didina energijos tekėjmą,gerina kraujo apytaką,atpalaiduoja raumenis,stimuliuoja nervus.Šiltos masažinės žolelių pagalvėlės veikia priešuždegimiškai,maitina ir atgaivina odą.
Masažinės žolelių pagalvėlės pagamintos apjungiant geriausias Rytų medicinos žinias bei senųjų masažų mokyklų tradicijas.Jų sudėtyje naudojamas 16 natūralių žolelių mišinys,paruoštas pagal seniausias Tailando šventyklos Wat Po receptą,kuris Chiang  Mai miesto savivaldybės sertififikuotas
kaip autentiškas žolelių receptas. Specialų žolėlių mišinį sudaro gydomosiomis savybėmis pasižymintys natūralūs augalai,kurių veikliosios medžiagos teigiamai veikia kūną ir sielą.
-imbieras-ilgoji ciberžolė-citrinžolė-kvapnioji kurkuma-kamparas-ilgoji viksvuolė-paprastasis deris-žalioji citrina-tamarindo vaisius-saldusis bazilikas-citronela-pačiuolė-cinamonas-tailandietiška plai žolė.Visos sudėtyje esančios žolelės yra 100proc.ekologiškos.100proc.ekologiška ir medvilnė,panaudota pagalvšlių gamyboje.
Siekant patirti tobulą masažo palaimą,masažinių pagalvėlių sudėtis yra praturtinta natūraliais akmenimis.
Ametistu-subalansuoja protą,suteikia materialinę ramybę,minčių harmoniją ir aiškumą,mažina galvos skausmus,kelia kraujo spaudimą,mažina patinimus,temperatūrą,ramina kvėpavimo takų,plaučių,odos,nervų ligas.
Kalnų krištolu-išgrynina ir apvalo mintis,padeda susikoncentruoti,susikaupti,nuskaidrina jausmus,suteikia aiškumo,vidinio žinojimo,stiprina intuiciją, bei tobulėjimą,malšina nugaros ir galvos skausmus,detoksikuoja.
Akvamarinu-šalina bereikalingas įtampas,suteikia ramybės,neutralizuoja emocijų perteklių ir suaktyvina jausmus esant jų stygiui,regeneruojaharmonų apytaką,imuninės sistemos veiklą.
Hematitu-veikia aktyvuojančiai ir stiprinančiai,padeda po operacijų,skatina gijimą po ligų,stiprina valia bei atsparumą,skatina kraujo susidarymą bei atsinaujinimą.

 Masažas žolelių pagalvėlėmis rekomenduojamas:
-Esant sausai,sudirgusiai,skausmingai veido,rankų,kojų odai
-kamuojant raumenų,sąnarių,sausgyslių skausmams ir uždegimams
-dažnai kartojantis migrenai,galvos skausmams,galvos svaigimui
-jaučiantis pavargus,trūkstant energijos,kamuojant nerimui ir depresijai
-kankinant nemigai.
Masažas žolelių pagalvėlėmis nerekomenduojamas:
-Esant astmai(žolelių aromatas gali iššaukti astmos reakciją)
-esant alergijai(masažinės pagalvėlės sudetyje esančios žolelės gali sukelti alerginę reakciją)
-sergant egzema,psoriaze,rože ar kita užkrečiama liga.
-turint nesenų randų,nubrozdinimų,kraujosruvų,neužgijusų žaizdų.
-esant aukštam kraujo spaudimui,kraujagyslių ir limfinės sistemos negalavimams.
-nešęioms ir žmonėms po operacijų.
-vaikams.
 PATIRKITE TOBULĄ MASAŽO PALAIMĄ,TAILANDIETIŠKAI VADINAMĄ"SABAI"...
 TOBULĄ JAUSMĄ!
 

 


2013 m. liepos 16 d., antradienis

masazai

                  INDIŠKAS  MARMOS TAŠKŲ  VEIDO MASAŽAS  
Ajurvedinis veido masažas atliekamas masažuojant marmos taškus veide ir
pėdose.Dedami karšti kompresai ant veido ir krūtinės tam,kad lengviau  pasišalintų įtampos,nuovargis,atsigautų oda.Spec.aliejumi daromas krūtinės
,veido masažas,dedama kaukė,pagaminta pagal senovinius ajurvedos receptus.
Šio masažo metu atpalaiduojami raumenys,nuslūgsta įtampa,veikiama kraujotakos sistema.Šis masažas yra ne tik atjauninantis,bet kartu ir gili meditacija.Išvalomas visas organizmas,subalansuojamas energijų tekėjimas visame kūne.Tai viena gražiausių terapijų.Savo įvairialypiu poveikiu nustebina kiekvieną.Tai procedūra protui nuraminti,kūno ir sielos poilsiui,atgaivai,akių spindėjimui,odos švytėjimui.Tai procedūra kiekvienai ir kiekvienam!
Ajurvedinis veido masažas gerina ląstelių kvėpavimą,stimuliuoja regeneracinius procesus,imuninę sistemą,mažina paburkimus,jaunina audinius,skatina kalogeno gamybą,ramina ir harmonizuoja jausmus,padeda nuo stresų,išsekimo,atpalaiduoja veido raumenis,efektyvi,ilgalaikė priemonė prieš raukšles,gerina regėjimą,miegą,
padeda susikoncentruoti,stiprina nervų sistema,stimuliuoja vidaus organus.
Naudojama ajurvedinė kosmetika,kurios gamyboje nenaudojami jokie gyvulinės kilmės produktai.Kosmetiką sudaro tik augalai ir žolės,kurie buvo auginami organiškai,naturalioje saulės šviesoje.
Visas kompleksas sukuria nepakartojamą buseną,kurios tikrai niekada nepamiršite.
         Oslas,Møllergata 23        
              Unity Senter                                  
        Virgilija (96877297)
         virgamart@gmail.com


                       Ajurvedinis masažas kas tai ?
Greičiausiai visiems teko patirti masažo teikiamą naudą ir malonumą kūnui ir  sielai. Tačiau tikrai ne visi žino, kuo ypatingi ajurvediniai masažai. Taigi ….Ajurveda (iš sanskrito kalbos „ajur“ – gyvenimas, „veda“ – žinios) – tai 5 tūkst. metų skaičiuojantis mokslas apie sveikatą, visavertį gyvenimą, žinios, kaip išsaugoti grožį ir pasipriešinti ligoms. Tai mokslas ne tik apie masažus, bet ir apie sveikatos išsaugojimą, gydymą vaistažolėmis, kvėpavimo pratimus, organizmo valymo būdus, spalvų, kvapų bei muzikos terapiją ir gyvenimo psichologiją. Pagal ajurvedą fiziškai sveikas, bet nelaimingas žmogus nėra visiškai sveikas. Ji moko, kaip būti sveikam, kaip prisipildyti gyvybinės energijos ir jaustis laimingam. Ajurvedos mokslas prasideda nuo paprasčiausio dienos režimo. Lietuvoje tai iš dalies siejasi su liaudies medicina, kuri sako, kad reikia su saule keltis ir jai leidžiantis gultis.
    Pagal ajurvedą keltis reikėtų pusę valandos prieš patekant saulei, o gultis – jai nusileidus, t. y. apie 21–22 val. Mat nuo 21 val. iki vidurnakčio ilsisi smegenys, atkuriami jų centrai, o po to ilsisi tik kūnas. Šią Rytų išmintį yra patvirtinusi ir Vakarų medicina. Būdamas horizontalioje padėtyje žmogus gauna mažiau saulės energijos. Vertikalioje padėtyje, saulei tekant pakilus iš lovos, energijos gaunama kur kas daugiau.
    Pagal ajurvedą žemę gaubiančios energijos keičiasi tam tikrais intervalais. Todėl atsikelti anksti rytą 4–5 val., ypač šiltuoju metų laiku, labai naudinga, nes tuo metu į žemę plūsta džiaugsmo energija. Atsikėlę 5–6 val. gauname sveikatos ir harmonijos energijos. 6–7 val. dar gauname energijos, padedančios pasipriešinti ligoms, o pabudę vėliau tarsi kopiame į kalną, nes priešinamės gamtos ritmams. Vakarėjant gerosios energijos mažėja. Yra daugybė būdų tai energijai išsaugoti ir palaikyti. Vienas jų – ajurvedinis masažas.
Ajurvedinis masažas dar žinomas „abhyanga“ vardu. Žodis „abhyanga“, išvertus iš indų kalbos, reiškia aliejinis masažas. Pats stipriausias aliejinis masažas Indijoje vadinamas Marma Abhyanga, arba Marmos taškų masažu.
    Nuo klasikinio masažo ajurvedinis skiriasi tuo, kad tai masažas ne tik kūnui, bet ir protui, jausmams, stabiliai emocinei būklei palaikyti. Šie masažai subalansuoja emocijas, ramina protą, šalina toksinus, atjaunina ląsteles. Ajurvediniai masažai dar vadinami jauninamaisiais ir manoma, kad jie net gali  pailginti žmogaus amžių. Kaip tik dėl tokio ypatingo poveikio senovėje šie masažai buvo atliekami tik karališkųjų šeimų nariams.
Vakaruose manoma, kad kiekvienas žmogus turi savo likimą ir laiko nesustabdysi. Rytų filosofija, ajurvedos mokymas gyvenimą skaičiuoja ne metais, o įkvėpimais ir iškvėpimais. Dėl to Rytuose medituojant stengiamasi kuo lėčiau kvėpuoti – nes kuo lėčiau kvėpuosi, tuo ilgiau gyvensi. Greitas, streso paveiktas kvėpavimas eikvoja energiją. Dėl to svarbūs tie momentai, kai mes džiaugiamės, tarsi amą prarandame, nes tada nejučia kvėpavimas sulėtėja.
    Ajurvediniai masažai atliekami su įvairiais aliejais, parinktais pagal žmogaus tipą. Pagal ajurvedą skiriami įvairų konstitucijų vėjo (vata), ugnies (pita) ir žemės (kapha) tipo žmonės.
Žmonių, kurių oda yra itin sausa (vėjo tipas), ajurvediniai masažai yra vienas efektyviausių būdų tokią odą pagydyti. Aliejai ją atgaivina taip sustiprindami ryšį su aplinka. Aplink žmogų yra susidaręs bioelektrinis laukas. Aplink žemę taip pat yra bioelektrinis laukas ir per normalią odą vyksta bioenerginiai mainai. Kai oda sausa, nėra reikiamo ryšio. Dėl to žmogus džiūsta tarsi augalas. Nors ir geria skysčių, to nepakanka. Sausos odos vaistas – aliejai.
• Masažo aliejai parenkami individualiai pagal žmogaus tipą. Jeigu žmogaus oda linkusi į vėsumą, kūnas mėgsta šilumą (vėjo tipo žmonės), reikia naudoti šildančius garstyčių, sezamo aliejus.
• Ugnies tipo žmonės savyje turi labai daug karščio. Todėl naudojami vėsinantys saulėgrąžų ar kokoso aliejai.
• Na, o žemės tipo žmonių oda  esti drėgna, apskritai, ji nelabai mėgsta aliejų. Vis dėlto kai kurioms probleminėms zonoms tiktų kukurūzų ar unikalus sezamo aliejus, kuris dar gali būti maišomas su vaistažolėmis arba aromatiniais aliejais.
• Ajurvedinius masažus galima atlikti kone kiekvienam žmogui ir net kūdikiams. Skiriasi tik trukmė, intensyvumas ir masažo rūšis. Nuomonė, kad kuo stipresnis masažas, tuo jis geresnis, klaidinga. Jeigu susikaupę daug įtampos, stresų, padėti gali net ir švelnūs glostymai. Kartais jų reikia daugiau, bet gydymas esti veiksmingesnis. Jeigu ligą išprašai švelniai, tai ji ir pasitraukia, o stiprus skausmingas masažas, po kurio lieka net mėlynių, – tikrai nekvalifikuotas.
• Ajurvediniai masažai žmogui sukelia tam tikrą būseną, kai galvoje beveik nelieka minčių. Dėl to po masažų būtina dar 15–20 min. pagulėti ir atsipalaiduoti. Būtent tada žmogus pradeda girdėti save, savo sielą, gali pajusti, ko iš tikrųjų nori, pasikeičia gyvenimo vertinimas, net gali gauti atsakymą, kodėl susirgo ir ką turėtų keisti. Išgyvenimai labai stiprūs, kiekvienam skirtingi. Įsivaizduokite - tik apie 10 proc. mūsų marmų funkcionuoja - esam lyg mirę. Masažas pabudina tai, kas labai giliai miegojo... Žmogų užplūsta vaizdiniai, vieni pravirksta, supratę, kad nieko gyvenime nėra mylėję, kiti juokiasi, trečius apima begalinis noras veikti... Būsenos keičia viena kitą. Juk dauguma skubėjimo ir technologijų amžiuje kenčia nuo emocijų stygiaus.
Ajurvedinis masažas veikia 7 lygmenis: kūną, protą, jausmus, mintis, intelektą, ego ir superego, arba sielą. Visus šiuos lygmenis ypač stipriai galima paveikti per Marma taškus,  taip pat atliekant kvėpavimo pratimus. Taip keičiasi ne tik žmogaus savijauta, bet ir gali kisti gyvenimo kokybė.
Atliekant masažus naudojamos ir pagalbinės priemonės. Muzika, apšvietimas, kvapai masažą daro veiksmingą. Uoslės receptoriams sužadinti naudojami aromatiniai aliejai;  klausai peno suteikia rami, maloni muzika; lytėjimo receptoriai veikiami švelniais rankų prisilietimais, o skonio – žolelių arbata. Masažo dieną ir kelias po jo reikia gerti daug skysčių, nes toksinai valosi per odą,  inkstus, limfinę sistemą. Dar viena ajurvedinio masažo paslaptis: jis veikia ne vieną ar dvi, bet mažiausiai septynias dienas. Dėl to viso kūno masažai gali būti atliekami kartą per savaitę, o profilaktiškai pakanka karto per mėnesį.
Žmogaus kūne yra 107 pagrindiniai, vadinamieji marma taškai, per kuriuos lengviausia suteikti sveikatos. Taip pat per juos lengviausia žmogų pažeisti. Švelniai masažuojant marma sritis sustiprinamas ne tik fizinis, bet ir dvasinis kūnas. Marmos taškuose fizinis kūnas jungiasi su subtiliuoju.
Vis dėlto ajurvedinis masažas tinka ne visada. Nemasažuojami stipriai peršalę ar onkologinėmis ligomis sergantys žmonės, nes trinant pažeistas vietas liga gali pasklisti po visą kūną.